KTF250B335K32NHT00
DigiKey Part Number
565-KTF250B335K32NHT00TR-ND - Tape & Reel (TR)
565-KTF250B335K32NHT00CT-ND - Cut Tape (CT)
565-KTF250B335K32NHT00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTF250B335K32NHT00
Description
CAP CER 3.3UF 25V X7R 1210
Detailed Description
3.3 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
KTF250B335K32NHT00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.102" (2.60mm)