KTF250B106K43NHT00
DigiKey Part Number
565-KTF250B106K43NHT00TR-ND - Tape & Reel (TR)
565-KTF250B106K43NHT00CT-ND - Cut Tape (CT)
565-KTF250B106K43NHT00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTF250B106K43NHT00
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1812
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
KTF250B106K43NHT00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)