Image for KCD250E476M90C0B00 is not available
KCD250E476M90C0B00
DigiKey Part Number
KCD250E476M90C0B00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KCD250E476M90C0B00
Description
CAP CER 47UF 25V Y5U
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor Y5U (E)
Category
Capacitance
Mfr
Tolerance
±20%