CFSH01-30L TR PBFREE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CFSH01-30L TR PBFREE |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SOD882 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 100mA Surface Mount SOD-882 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 7 µA @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 4pF @ 0V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package SOD-882 |
Current - Average Rectified (Io) 100mA | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 125°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 370 mV @ 10 mA | Base Product Number |