SMT8620520
DigiKey Part Number
3667-SMT8620520-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMT8620520
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-520V
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module
Category
Voltage - Input
4 ~ 30VDC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 520 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Box
On-State Resistance (Max)
20 mOhms
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C