Image for MM1B3462512AABC is not available
MM1B3462512AABC
DigiKey Part Number
432-MM1B3462512AABC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM1B3462512AABC
Description
MM1B3462512AABC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 25A 250 V AC 80 V DC Pushbutton Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
25A
Manufacturer
Carling Technologies
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
80 V