CMB-153-11CNN-R-A/15 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Carling Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Carling Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Image for CMB-153-11CNN-R-A/15 is not available
CMB-153-11CNN-R-A/15
DigiKey Part Number
432-CMB-153-11CNN-R-A/15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMB-153-11CNN-R-A/15
Description
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 15A 250 V AC 32 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
15A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
32 V