CLB-403-27ENN-W-R/40 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for CLB-403-27ENN-W-R/40 is not available
CLB-403-27ENN-W-R/40
DigiKey Part Number
432-CLB-403-27ENN-W-R/40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLB-403-27ENN-W-R/40
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 40A 250 V AC 32 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
40A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
32 V