CSM1Z-A0B2C3-50-15.360D18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Citizen Finedevice Co Ltd
In Stock: 465
Datasheet
15.36 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms HC-49/US
CSM1Z-A0B2C3-50-15.360D18
DigiKey Part Number
370-1077-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSM1Z-A0B2C3-50-15.360D18
Description
CRYSTAL 15.3600MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
15.36 MHz
Size / Dimension
0.457" L x 0.185" W (11.60mm x 4.70mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.181" (4.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm