CPPC7Z-A5B6-29.4912TS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Cardinal Components Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
29.4912 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CPPC7Z-A5B6-29.4912TS
DigiKey Part Number
CPPC7Z-A5B6-29.4912TS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPPC7Z-A5B6-29.4912TS
Description
XTAL OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPPC7Z-A5B6-29.4912TS Models
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
45mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)