CPPC7LZ-A7BR-5.006TS
DigiKey Part Number
CPPC7LZ-A7BR-5.006TS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPPC7LZ-A7BR-5.006TS
Description
XTAL OSC XO 5.0060MHZ CMOS SMD
Detailed Description
5.006 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
CPPC7LZ-A7BR-5.006TS Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)