CPPC7LZ-A7BR-27.0TS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
Skyworks Solutions Inc.
Suntsu Electronics, Inc.
27 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CPPC7LZ-A7BR-27.0TS
DigiKey Part Number
CPPC7LZ-A7BR-27.0TS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPPC7LZ-A7BR-27.0TS
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPPC7LZ-A7BR-27.0TS Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)