CPPC7L-A3B6-1.8432TS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Cardinal Components Inc.
In Stock: 0
Datasheet
1.8432 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CPPC7L-A3B6-1.8432TS
DigiKey Part Number
CPPC7L-A3B6-1.8432TS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPPC7L-A3B6-1.8432TS
Description
XTAL OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CPPC7L-A3B6-1.8432TS Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)