UPR25F4300CT
DigiKey Part Number
4713-UPR25F4300CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-UPR25F4300CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-UPR25F4300CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UPR25F4300CT
Description
AEC-Q200RES2512 1% 430 OHM 3W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
430 Ohms ±1% 3W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)