TCKIV685CT
DigiKey Part Number
4713-TCKIV685CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-TCKIV685CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-TCKIV685CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCKIV685CT
Description
TANT 10% 35V 6.8UF C CASE STD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 2Ohm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
35 V