TCKIA337ETLSR040
DigiKey Part Number
4713-TCKIA337ETLSR040TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-TCKIA337ETLSR040CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-TCKIA337ETLSR040DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCKIA337ETLSR040
Description
TANT 10% 10V 330UF E ESR 040
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 120Hz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 120Hz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
10 V