RM14J332CT
DigiKey Part Number
4713-RM14J332CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-RM14J332CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-RM14J332CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM14J332CT
Description
RES1210 5% 3.3K OHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Thick Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)