GMT21CG680J100NT4
DigiKey Part Number
2571-GMT21CG680J100NT4TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMT21CG680J100NT4
Description
CAP0805 COG 68PF 5% 100V AEC
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)