GMT21CG331J50NT4
DigiKey Part Number
4713-GMT21CG331J50NT4TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMT21CG331J50NT4CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMT21CG331J50NT4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMT21CG331J50NT4
Description
CAP0805 COG 330PF 5% 50V AEC
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)