GMC32CG103F100NT
DigiKey Part Number
2571-GMC32CG103F100NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC32CG103F100NT
Description
CAP1210 COG .01UF 1% 100V
Customer Reference
Detailed Description
0.01 µF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)