GMC31CG392F25NT
DigiKey Part Number
2571-GMC31CG392F25NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC31CG392F25NT
Description
CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 1206
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GMC31CG392F25NT Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)