GMC31CG331G50NT
DigiKey Part Number
2571-GMC31CG331G50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC31CG331G50NT
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 1206
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GMC31CG331G50NT Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)