GMC31CG103F25NT
DigiKey Part Number
4713-GMC31CG103F25NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC31CG103F25NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC31CG103F25NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC31CG103F25NT
Description
CAP1206 COG .01UF 1% 25V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)