GMC21CG820F100NT
DigiKey Part Number
2571-GMC21CG820F100NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC21CG820F100NT
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
82 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GMC21CG820F100NT Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)