GMC04CG3R3D50NT
DigiKey Part Number
2571-GMC04CG3R3D50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC04CG3R3D50NT
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0402
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GMC04CG3R3D50NT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)