GMC02X7R331K50NT
DigiKey Part Number
4713-GMC02X7R331K50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC02X7R331K50NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC02X7R331K50NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC02X7R331K50NT
Description
CAP0201 X7R 330PF 10% 50V
Detailed Description
330 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
General Purpose
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)