CN22J330CT
DigiKey Part Number
2571-CN22J330CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CN22J330CT
Description
RESARRAY0402X2 5% 33 OHM
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
Category
Number of Pins
4
Manufacturer
Cal-Chip Electronics, Inc.
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Resistance (Ohms)
33
Supplier Device Package
0404
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)