CHV1210N500331JCT
DigiKey Part Number
2571-CHV1210N500331JCTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHV1210N500331JCT
Description
CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 1210
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CHV1210N500331JCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.60mm)