CHV1206N2K0331KXT
DigiKey Part Number
4713-CHV1206N2K0331KXTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-CHV1206N2K0331KXTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-CHV1206N2K0331KXTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHV1206N2K0331KXT
Description
HVCAP1206 X7R 330PF 10% 2KV
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)