CAS02J431CT
DigiKey Part Number
2571-CAS02J431CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS02J431CT
Description
ANTISULF RES0201 5% 430 OHM
Customer Reference
Detailed Description
430 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)