CAR06J621CT
DigiKey Part Number
2571-CAR06J621CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAR06J621CT
Description
AEC-Q200 RES0603 5% 620 OHM
Customer Reference
Detailed Description
620 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)