CAR04F9530CT
DigiKey Part Number
2571-CAR04F9530CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAR04F9530CT
Description
AEC-Q200 RES0402 1% 953 OHM
Customer Reference
Detailed Description
953 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)