HVLR7609B200KK9 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4506-HVLR7609B200KK9-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HVLR7609B200KK9 |
Description | RES 200K OHM 0.1% 7.5W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 200 kOhms ±0.1% 7.5W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film |
Series | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Packaging Bag | Operating Temperature -55°C ~ 175°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.413" Dia x 2.992" L (10.50mm x 76.00mm) |