HVLR7609B1K30K9
DigiKey Part Number
4506-HVLR7609B1K30K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR7609B1K30K9
Description
RES 1.3K OHM 0.1% 7.5W AXIAL
Detailed Description
1.3 kOhms ±0.1% 7.5W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.413" Dia x 2.992" L (10.50mm x 76.00mm)