HVLR2408B150MK9
DigiKey Part Number
4506-HVLR2408B150MK9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR2408B150MK9
Description
RES 150M OHM 0.1% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 MOhms ±0.1% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bag
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.374" Dia x 0.945" L (9.50mm x 24.00mm)