HVLR1029F500MK9
DigiKey Part Number
4506-HVLR1029F500MK9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR1029F500MK9
Description
RES 500M OHM 1% 10W AXIAL
Detailed Description
500 MOhms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Thick Film
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.354" Dia x 4.016" L (9.00mm x 102.00mm)