TPAN0263F82R0K9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
C&B/RESI
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
82 Ohms ±1% 50W Chip Resistor TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB Automotive AEC-Q200, Non-Inductive Thick Film
TPAN0263F82R0K9
DigiKey Part Number
4506-TPAN0263F82R0K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPAN0263F82R0K9
Description
RES 82 OHM 50W 1% TO263
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tube
Package / Case
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)