TPAL0220F1K20K9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
C&B/RESI
In Stock: 0
Datasheet
1.2 kOhms ±1% 35W Through Hole Resistor TO-220-2 Automotive AEC-Q200, Non-Inductive Thick Film
TPAL0220F1K20K9
DigiKey Part Number
4506-TPAL0220F1K20K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPAL0220F1K20K9
Description
RES 1.2K OHM 35W 1% T0220
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package
TO-220
Resistance
Size / Dimension
0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.772" (19.60mm)