TPAL0220D75R0K9 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4506-TPAL0220D75R0K9-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPAL0220D75R0K9 |
Description | RES 75 OHM 35W 0.5% T0220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 75 Ohms ±0.5% 35W Through Hole Resistor TO-220-2 Automotive AEC-Q200, Non-Inductive Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Non-Inductive |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tube | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package TO-220 |
Resistance | Size / Dimension 0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.772" (19.60mm) |