HVLR5208B20K0K9
DigiKey Part Number
4506-HVLR5208B20K0K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR5208B20K0K9
Description
RES 20K OHM 0.1% 5W AXIAL
Detailed Description
20 kOhms ±0.1% 5W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.374" Dia x 2.047" L (9.50mm x 52.00mm)