HVLR3908B390MK9
DigiKey Part Number
4506-HVLR3908B390MK9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR3908B390MK9
Description
RES 390M OHM 0.1% 3W AXIAL
Detailed Description
390 MOhms ±0.1% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.374" Dia x 1.535" L (9.50mm x 39.00mm)