HVLR2505B18M0K9
DigiKey Part Number
4506-HVLR2505B18M0K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR2505B18M0K9
Description
RES 18M OHM 0.1% 1.2W AXIAL
Detailed Description
18 MOhms ±0.1% 1.2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.256" Dia x 1.000" L (6.50mm x 25.40mm)