HVLR1905F510MK9
DigiKey Part Number
4506-HVLR1905F510MK9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR1905F510MK9
Description
RES 510M OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
510 MOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.256" Dia x 0.748" L (6.50mm x 19.00mm)