HVLR1529B12K0K9
DigiKey Part Number
4506-HVLR1529B12K0K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR1529B12K0K9
Description
RES 12K OHM 0.1% 15W AXIAL
Detailed Description
12 kOhms ±0.1% 15W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.413" Dia x 5.984" L (10.50mm x 152.00mm)