HVLR1505F51K0K9
DigiKey Part Number
4506-HVLR1505F51K0K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR1505F51K0K9
Description
RES 51K OHM 1% 0.7W AXIAL
Detailed Description
51 kOhms ±1% 0.7W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.256" Dia x 0.591" L (6.50mm x 15.00mm)