HVLR1279F240MK9
DigiKey Part Number
4506-HVLR1279F240MK9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR1279F240MK9
Description
RES 240M OHM 1% 12W AXIAL
Detailed Description
240 MOhms ±1% 12W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.413" Dia x 5.000" L (10.50mm x 127.00mm)