HVLR1279F1K10K9
DigiKey Part Number
4506-HVLR1279F1K10K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR1279F1K10K9
Description
RES 1.1K OHM 1% 12W AXIAL
Detailed Description
1.1 kOhms ±1% 12W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.413" Dia x 5.000" L (10.50mm x 127.00mm)