HVLR1029F20M0K9
DigiKey Part Number
4506-HVLR1029F20M0K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR1029F20M0K9
Description
RES 20M OHM 1% 10W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MOhms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Thick Film
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.354" Dia x 4.016" L (9.00mm x 102.00mm)