HVLR1029B390KK9
DigiKey Part Number
4506-HVLR1029B390KK9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR1029B390KK9
Description
RES 390K OHM 0.1% 10W AXIAL
Detailed Description
390 kOhms ±0.1% 10W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.413" Dia x 4.016" L (10.50mm x 102.00mm)