HVLR1029B330MK9
DigiKey Part Number
4506-HVLR1029B330MK9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR1029B330MK9
Description
RES 330M OHM 0.1% 10W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 MOhms ±0.1% 10W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bag
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.413" Dia x 4.016" L (10.50mm x 102.00mm)